Hidrolāti ir produkti, kurus iegūst destilējot augus. Auga masai plūst cauri karsts tvaiks un paņem sev līdzi ēteriskās eļļas, aromātvielas, dziednieciskās substances. Pats hidrolāts rodas tvaikam kondensējoties. Tas ir brīnišķīgs veids kā koncentrēt auga būtību mazā pudelītē.

Hidrolāti nesatur spirtus, konservantus vai kādas citas vielas. Hidrolātā ir tikai destilēts ūdens un tas ko augs pats atdod. Par hidrolātu nekāda gadījumā nevar uzskatīt iztrādājumu, kur speciāli ir pievienotas ēteriskās eļļas vai kādi citi aromāti. Hidrolāts ir tikai un vienīgi destilēšanas gala rezultāts. To ķīmiskais sastāvs ir plašāks nekā attiecīgā ēteriskā eļļa, bet koncentrācijas ir mazākas.

Hidrolātu izcelsme var būt divējāda.

1. Hidrolāti kā blakusprodukts ēterisko eļļu ražošanā. Ražošanas procesā ēterisko eļļu lielākā daļā ir atdalīta. Šādi hidrolāti tiek saražoti lielos apjomos, reizēm tos ražotājs atšķaida ar ūdeni. Gala rezultātā aromāts ne vienmēr ir izteikts.

2. Šķīdumi, kuri jau no paša sākuma ir ražoti ar domu, ka tas būs hidrolāts. Pilnā mērā satur visu to, ko augs dod. Tiem ir pilnvērtīgs aromāts, brīnišķīgi dziedinoša ietekme.