Bišu strops ir ļoti unikāla vieta. Pilnīgi viss tajā ir dziedinošs. Bites vāc ārstniecisku medu, propolisu, ziedputekšņus, gatavo uzturvielām bagātu bišu maizi; dziedinošas ir stropa skaņas un pat gaiss. Pēc nomiršanas bites atstāj savu ķermeni pilnu ar veselu virkni dziedinošu vielu.

Bišu ķermeņu hitīna apvalkos ir heparīna grupas vielas arī hitozāns. Heparīnu izmantošana ir plaši zināma daudzu slimību ārstēšanā, jo īpaši infekcijas –alerģijas problēmu gadījumos (1). Bišu ķermeņos ir palikusi arī bišu inde, kura ir bioloģiski aktīva un nozīmīga. Bišu inde ir ļoti noturīga. Tā iztur gan sasaldēšanu, gan sildīšanu pie 115°C 60min un ir aktīva bišu ķermeņos pēc to nāves.


Dziednieciskiem nolūkiem drīkst izmantot tikai tās bites, kuras ir mirušas dabīgā nāvē un kuras ir atbrīvojušās no ziemošanas laikā uzkrātajām atliekvielām.

Parasti gatavo bišu ķermeņu spirta vai karsta ūdens uzlējumus, kā arī ekstraktus eļļā. Efektīvas ir arī ziedes, kuru gatavošanai ir izmantoti bišu ķermeņi.


Bišu ķermeņu preparātu iedarbība (2)

  • Iekaisumu mazināšana
  • Arteriālā asinsspiediena stabilizēšana
  • Organisma imūno funkciju regulēšana
  • Darbība pret parazītiem (lamblioze)
  • Vēnu iekaisumi

Bišu ķermeņu preparātus var izmantot sirds-asinsvadu sistēmas saslimšanu gadījumos (sirds išēmiskā slimība, stenokardija), kā arī situācijās, ja ir varikozas vēnas, migrēna, prostatīts, prostatas adenoma, mastīts, pēcinsulta un pēcinfarkta stāvokļi (2).

Tautas medicīnā bišu ķermeņu kompreses izmanto muguras sāpju gadījumos, jo īpaši saasināta radikulīta periodos, locītavu sāpju gadījumos, bronhītu un pneimoniju gadījumos. Ir norādes, ka bišu ķermeņu preparāti uzlabo potenci, mazina frigiditāti (1).

Hitozāna-melanīna komplekss, kurš ir bišu ķermeņos, mazina augsta holesterīna līmeni asinīs un aterosklerozes riskus. Šis komplekss attīra zarnu traktu, mazina toksīnu uzsūkšanos un diabēta risku. Hitozāns aktivizē apdegumu un ievainojumu sadzīšanu. Ja to uzreiz uzliek ievainojumam, tas mazina asins plūsmu un sāpes. Eksistē viedoklis, ka hitozāns var saistīt un izvadīt no organisma radionuklīdus un smagos metālus.

Senās Romas ārsts grieķis Galēns augoņu, smaganu slimību, zobu sāpju, matu atjaunošanai, simptomu mazināšanai zobu nākšanas laikā maziem bērniem, izmantoja medū saspiestas bites

Izmantotā literatūra:

1. Коркуленко И.Т., Большая книга про мед. М., 2017

2. Dr. med Stasytyte Buneviciene D., Lekciju kurss. 2018


Produkta pieejamību sk. sadaļā VEIKALS
Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.