Sejas maska iekaisušai ādai

Ja āda ir iekaisusi, var palīdzēt jogurts, medus un auzas. Kumelīšu ēteriskā eļļa dziedē jūtīgu ādu, tai ir arī pretiekaisuma iedarbība.

Sajauc:

2 ēdamkarotes auzu pārslu

2 ēdamkarotes bezpiedevu pilnpiena jogurta

1 tējkarote medus

1-2 pilieni kumelīšu ēteriskā eļļa

Auzu pārslās samaļ kafijas dzirnaviņās un samaisa ar jogurtu un medu. Ka pēdējo iemaisa ēterisko eļļu. Masku pielieto uz tīras ādas 15 min. Nomazgā ar siltu ūdeni, vai ūdenī samitrinātu mīkstu salveti.

Propolisu saturošas ziedes pret iesnām

Tev ir iesnas, ir iekaisis deguns? Noderēs propolisu saturošas eļļas vai ziedes.

Propoliss ir daudzu vielu (pat vairāk kā 300) maisījums. Tā sastāva ir vielas ar pretvīrusu darbību, ar antibakteriālu efektu, ar sāpes mazinošu ietekmi, tas ir arī audus atjaunojošs u.c.

Pret iesnām praksē tiek lietoti dažādi līdzekļi. To vidū, kā tautas dziedniecības metode ir arī propoliss. Tikai jāiemācās to pareizi pielietot.

Tiklīdz parādās pirmie iesnu simptomi, degunā 2-3 reizes dienā vēlams iesmērēt propolisu saturošu eļļu vai ziedi. Ja iesnas jau ir spēcīgas, un deguns aktīvi tek, tad efekts mazinās. Jēlais propoliss, tāds kāds tas ir bišu stropā, nav degunā tieši izmantojams.

Propolisā ir vielas kas apgrūtina dažādo patogēnu dzīvi, ir vielas, kas palīdz cīnīties ar iekaisumu, un ir vielas, kas stimulē ādas atjaunošanos. Šajā gadījumā nostrādā tas, ka propolisā ir daudz dažādu bioloģiski aktīvu vielu, tāpēc cerība uz pozitīvu efektu ir lielāka, nekā tad, ja mēs lietojam kādu tikai vienu aktīvo vielu saturošu līdzekli.

Ziede ar propolisu un smiltsērkšķu eļļu

Medus ar kanēli saaukstēšanās gadījumā

Saaukstēšanās gadījumā var lietot medu ar garšvielām. Viena no tautas medicīnas receptēm ir sekojoša: sajauc 4 ēdamkarotes medus ar 1/2÷1 tējkaroti kanēļa, 4 naža gali svaigi maltu piparu (var aizstāt ar 1 tējkaroti kurkumas), 1 ēdamkarote sarīvēta ingvera.  Un tad ik pa laikam apēd pa tējkarotei šāda maisījuma. 

Propoliss aizsardzības uzlabošanai pret saaukstēšanās slimībām

Propoliss uzrāda labu antibakteriālo un pretvīrusu iedarbības. Tamdēļ šis bišu produkts ir izmantojams kā palīgs lai cīnītos pret bakteriālām un vīrusu izraisītām infekcijām.

Pētījumi uzrāda, ka propoliss darbojas arī kā imunitāti uzlabojošs līdzeklis.  Viņš paaugstina nespecifisko gamma globulīnu saturu asinīs, šādi stimulējot cilvēka organisma imunoloģisko aktivitāti. Gamma globulīns ir asins plazmas olbaltumu frakcija, kas satur antivielas pret dažādiem infekciju izraisītājiem.  

Iekšķīgi var izmantot  propolisa ekstraktus spirtā, ūdenī vai eļļā. Iesnu sezonas laikā var degunā profilaktiski smērēt propolisu saturošas ziedes.  Lai sevi pasargātu, to vēlams veikt vairākas reizes dienā. Iesnu laikā labi darbojas ziede kurā ir gan propoliss, gan smiltsēršķu eļļa. 

Ziede ar propolisu un smiltērkšķu eļļu

Ziede ar propolisu

Propoliss spirtā

Sāpes muguras lejasdaļā – Išiass (sēžas nerva iekaisums)

Išiasu parasti izraisa dažādas apkārtējo audu slimības vai traumas, retāk infekcija vai asinsvadu bojājums.

Sēžas nerva iekaisuma cēlonis visbiežāk ir mazkustīgs dzīvesveids vai darbs neērtā pozā.

Tipiska išiasa pazīme ir dedzinošas, durošas sāpes muguras lejas daļā, kas izstaro uz augšstilba vai apakšstilba aizmugurējo daļu. Parasti tās parādās, kustoties vai mainot ķermeņa pozu, taču dažreiz var parādīties arī miera stāvoklī, piemēram, naktī.

Ārstēšanā galvenais ir likvidēt pamatslimību. Izmanto medikamentus un fizioterapiju.

Lai pārliecinātos, ka sāpes tiešām izraisa sēžas nervs, ir noteikti jāgriežas pie ārsta.

Kad sāpju iemesls noskaidrots, jāpanāk, lai sasprindzinātais muskulis izstieptos un atslābtu. Te var palīdzēt speciālisti – fizioterapeits, osteopāts, manuālais terapeits. Ļoti iedarbīgi ir arī muskuļu stiepšanas vingrinājumi, sēžas muskuļu vai trigera punktu masāža, bet papildus var lietot arī ārsta ieteiktos nesteroīdos pretsāpju medikamentus, antikonvulsantus, muskuļus atslābinošus līdzekļus.

Kā tautas līdzekli var izmantot propolisu. Šajā gadījumā mugurā 1x dienā ierīvē propolisu saturošu krēmu. Krēms jāierīvē tik daudz, cik āda spēj uzņemt.

Gurnu zonā var izmantot arī propolisu saturošas sedziņas.

Sīkāk par propolisu saturošu krēmu

Imunitātes uzlabošana, rehabilitācija pēc smagām saslimšanām, regulārs nogurums

Regulāri jūties noguris, nepieciešama rehabilitācija pēc antibiotiku, staru terapijas, ķīmijterapijas kursiem, pārciestām smagām saslimšanām, ir rudens- ziemas periods, kad organisms vairāk pakļauts vīrusu un baktēriju uzbrukumiem, labs palīgs ir bišu maize.

Lietošana: bišu maize medū pa 1 tējkarotei 3 reizes dienā to rūpīgi izsūkājot. Tīru bišu maizi var lietot 1-2 tējkarotes dienā.

Sīkāk par bišu maizi:

https://www.dabasdavanas.lv/veikals/params/category/152732/item/997962/

Herpes vīrusa radīto ādas bojājumu ārstēšana

Propoliss un tā preparāti ir efektīvs līdzeklis pret furunkuliem, neirodermītiem, dermatītiem u.c. Propolisa ziedes labi izmantojamas herpes vīrusa radīto ādas bojājumu dziedināšanai. Šis biškopības produkts ne tikai nogalina slimības izraisītāju, bet arī stimulē ādas atjaunošanos. Vienkārši bojātajai ādas zonai 2-3x dienā uzklāj propolisa ziedi. Lieliski kalpo propolisu saturošs lūpu zīmulis. Tas nesatur nekādas krāsvielas un mākslīgus aromātus, tāpēc to lieliski var izmantot arī bērni un vīrieši.

Ādas apdegumu ārstēšana

Apdegumi ir ādas vai gļotādas bojājums karstuma ietekmē.

Smagu apdegumu gadījumā jāvēršas pie ārsta.

Pirms jebkādas ārstēšanas jāpārliecinās, ka āda ir tīra un tajā nav dziļa iekaisuma vai infekcijas.

Lavanda. 3 pilienus ēteriskās eļļas pievieno 10ml bāzes eļļai. Uzklāj bojātajai vietai. Lavandas hidrolāts mīkstina un atvēsina ādu saules apdegumu gadījumos.

Klinģerīte. 5g kaltētus ziedus aplej ar 1l verdoša ūdens. Nostādina 5 min. Marli samitrina iegūtajā uzlējumā un uzklāj uz 15 min bojātajām ādas zonām 3-4 reizes dienā. Apdegumu gadījumos var izmantot arī klinģerītes hidrolātu, smidzinot uz bojātajām zonām.

Ārstniecības kumelīte. Hidrolātu var izmantot saules apdegumu ārstēšanai, uzsmidzinot bojātajām zonām.

Aknes problēmu risināšana

Ar aknes problēmām lielākā vai mazākā mērā saskaras līdz pat 90% pieaugušo cilvēku. Tā paradās kā sarkanas vai baltas pūtītes. Smagākās aknes formas var atstāt uz sejas rētas.

Simptomi:

-        Taukaina āda uz sejas, krūtīm, muguras, galvas

-        Melnu punktiņu parādīšanās ādā

-        Pūtītes ar baltiem galiņiem

Ja akne ir spēcīgā formā, jāgriežas pie ārsta.

Pieaugušajiem aknes cēlonis parasti ir ādā esošie tauku dziedzeri, kuri izdala parāk daudz taukvielu, kuras nepieciešamas ādas aizsardzībai un mitrināšanai.

Ja taukvielas nobloķē izejas kanālus, veidojas korķi un savairojas baktērijas. Aknes sākšanos aktivizē siltums, reizēm saules iedarbība. Tās var veidoties arī pirms menstruācijām. Akni var izraisīt arī medikamenti: kortikosteroīdi, hormonālie līdzekļi, kontracepcijas tabletes, epilepsijas zāles, antidepresanti.

Aknes ārstēšanai var izmantot augus.

Iekšķīgi

Pienenes. Iekšķīgi lieto pieneņu pulvera kapsulas, vai pieneņu uzlējumu.

Naktssvece. Iekšķīgi lieto naktssveces eļļas kapsulas.

Diždadzis. Sakņu novārījums.

Trejkrāsu vijolīte. Lieto 25% tinktūru spirtā. 3x dienā 20 pilienus.

Ārīgi

Alveja. Ziedi uzklāj uz bojātajām ādas zonām.

Baziliks. 3 pilienus ēteriskās eļļas pievieno 10ml bāzes eļļai. Uzklāj slimajai vietai.  Vai uzsmidzina uz bojātās zonas bazilika hidrolātu.

Lavanda. 3 pilienus ēteriskās eļļas pievieno 10ml bāzes eļļai. Uzklāj slimajai vietai. Vai uzsmidzina uz bojātās zonas lavandas hidrolātu.

Klinģerīte. 5g kaltētus ziedus aplej ar 1l verdoša ūdens. Nostādina 5 min. Marli samitrina iegūtajā uzlējumā un uzklāj uz 15 min bojātajām ādas zonām. Var izmantot klinģerīti saturošus krēmus. Labi darbojas arī klinģerītes hidrolāts, kuru smidzina uz bojātajām zonām.

Nātre. 20g kaltētas nātres vāra 750ml ūdens, līdz iztvaikojusi 1/3. Ar iegūto novārījumu noskalo seju 3x dienā. Nātres hidrolāts kalpo kā sejas ūdens taukainas ādas kopšanai. 

Medus ar propolisu veselības uzlabošanai

Maisījumā medus ar propolisu ir apvienotas abu produktu dziednieciskās īpašības.

Mans personīgais stāsts par šī maisījuma efektivitāti:

Reiz naktī pamostos ar sliktu pašsajūtu un aizdomām, ka ir paaugstināta temperatūru. Neko nedaru un palieku gultā līdz rītam. Pēc piecelšanās izmēru temperatūru un rezultāts ir 38.6°C. Apēdu 2 tējkarotes medus maisījuma ar propolisu un 1 ēdamkaroti kumelīšu hidrolāta, pusdienās atkal 2 tējkarotes medus ar propolisu. Vakarā termometra rādījums ir 36.8°C. Nākošā dienā jūtos možs un pilnīgi vesels.

Propoliss medū iekšķīgi var tikt izmantots sekojošu slimību ārstēšanai: akūtas saaukstēšanas slimības, stomatoloģiskas saslimšanas (smaganu iekaisumi, čūlainie stomatīti, parodontīti), bronhīti, pneimonijas, tuberkuloze, čūlas slimības, kolīti, urīnceļu saslimšanas.

Propoliss vidusauss iekaisuma ārstēšanai

Propoliss ir efektīvs dabas ārstniecības līdzeklis. To var izmantot dažādu infekciju gadījumos. Ja ir akūts otīts (vidusauss iekaisums), uz nakti pēc slimās auss izmazgāšanas tajā ievieto sarullētu marles strēmeli ar propolisa ziedi. Šai ziedei piemīt gan pretsāpju, gan infekciju mazinoša iedarbība. Strutas parasti pārstāj izdalīties 4. vai 5. dienā.

Deserti, salāti, saldējums ar piparmētras garšu

Ja gadījumā tev nav svaigu piparmētru un vēlies piešķirt jaunu garšu salātiem vai desertam, vari izmantot piparmētras hidrolātu. 

Vienkārši to nedaudz uzsmidzini un pēc tam iemaisi ēdienā.

Piparmētras hidrolātu var piejaukt arī saldējumam.

Nebaidies, esi drošs un pamēģini!

Vecmāmiņu recepte saaukstēšanās ārstēšanai

Uzkarsē 0.5l piena, pievieno 20g sviesta (ja iespējams, izvēlieties Gī sviestu), 25-30g medus, 5g dzeramās sodas.

Silti sasedzas un dzer siltu.

Kleopatras vanna

Komponentes: 6 ēdamkarotes medus, 2 l piens, 3-5 pilieni piparmētras ēteriskās eļļas, 5 ēdamkarotes mandeļu vai olīveļļas (atkarībā no vannas izmēriem var mainīt sastāvdaļu daudzumu). Piparmētras ēterisko eļļu var aizstāt ar rožu eļļu.

Sasildiet pienu, bet neuzvāriet, pievienojiet medu, pēc tam piparmētras ēterisko un parējās eļļas.

Sagatavojiet vannu ar patīkami siltu ūdeni un lēni ielejiet tajā iegūto maisījumu. Izbaudiet vannu un relaksējieties.

Kleopatras vannā ejiet 2x mēnesī (Pilnā un Tukšā mēnesī). Vēlams šo procedūru veikt pustumsā, sveču gaismā, izbaudiet to lēni un bez steigas. Fonā var skanēt patīkama mūzika. Pilnīgi atslābinieties. Vannojietes aptuveni 15 min. Kad esat jau vannojusies 10 min, iegremdējiet vannā arī seju.

Pirms vannošanās ādai jābūt tīrai.

Pēc vannošanās nemazgājieties, vienkārši nožāvējieties vai viegli ietinieties dvielī. Šādi brīnišķīgais šķidrums vēl turpinās iedarboties uz ādu.

Piena un medus vannas ādu padara maigu un gludu. Olbaltumvielas un tauki, kas atrodas pienā, bagātina vannas ūdeni un palīdz attīrīt un nogludināt ādu. Gan piens, gan medus nodrošina ādas tīrīšanu. Tādēļ neskaitāmi sejas kopšana līdzekļi savā saturā iekļauj tieši šos produktus. Šāda vanna palēnina arī ādas novecošanās procesu un palīdz saglabāt ādu skaistu un jauneklīgu. Pienam un medum ir atjaunojošas un nomierinošas īpašības, kas lieliski iedarbojas uz nervu sistēmu. Rezultātā jūties atjaunota un tīra.

Jūsu āda un Jūsu vīrietis būs pateicīgi.

Sejas maska sausai un normālai ādai

100 g medus un 1 citrona sula. Visu sajauc un plānā kārtiņā uzsmērē uz sejas. Pēc 5-10 minūtēm seju nomazgā ar aukstu ūdeni

Dzēriens temperatūras mazināšanai

Glāzei silta ūdens pievieno 1 tējkaroti priežu hidrolāta un medu saldināšanai pēc garšas. Silti sasedzas un klausoties jauku mūziku lēni izdzer.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.