Egles skujas satur: ēteriskās eļļas, askorbīnskābi, miecvielas, sveķus, minerālsāļus, fitoncīdus, terpentīnu, skudrskābi, dzelzi, alumīniju, hromu. Jauno dzinumu novārījumus izmanto cingas, ādas saslimšanu, hepatīta ārstēšanai. Skujas izmanto klepus, plaušu iekaisumu, bronhīta gadījumos. Skuju ēterisko eļļu vai hidrolātu izmanto aromterapijā telpu gaisa attīrīšanai un dezinfekcijai, saaukstēšanās ārstēšanai. Ideāls līdzeklis garastāvokļa uzlabošanai vientulības sajūtu laikā.

Skuju novārījumu lieliski var izmantot avitaminozes ārstēšanai, jo īpaši agrā pavasarī.

1-2 ēdamkarotes skuju pārlej ar 1 glāzi verdoša ūdens un aizvākotā katliņā uz lēnas uguns karsē 10 minūtes, nostādina 30 min., izkāš. Maziem malciņiem dienas laikā izdzer.

Receptei ir otra alternatīva: skujas dienas vakarā ieber termosā un pārlej ar karstu ūdeni (70-80 C). Dzer nākošā dienā, saldinot ar medu. Šajā gadījumā vitamīni un citas bioloģiski aktīvas vielas labāk saglabājas.

Egļu skujas noder ne tikai pret iesnām, angīnu un citām elpceļu saslimšanām, bet izmantojama arī pret sejas pūtītēm. Šajā gadījumā lieliski palīdzēs sejas inhalācijas.

Pateicoties augstam mikroelementu sastāvam, egles skuju tēja uztur normālu vielu maiņu. Tieši ziemā skuju kokos paaugstinās ārstniecisko komponentu koncentrācija. Svarīgi ir izmantot svaigas skujas.

 

Dziedinošas, relaksējošas ir skuju vannas. Tās ir noderīgas dažādu ādas saslimšanu ārstēšanai, arī kā nomierinošs līdzeklis. Tās var izmantot ginekoloģisku saslimšanu gadījumos, sirds-asinsvadu sistēmas ārstēšanai, endokrīnās sistēmas traucējumu labošanai, bronhu un plaušu patoloģiju gadījumos.

Skuju vannai ir nepieciešams egļu skuju novārījums. Labāk izmantot ziemas skujas. Skuju novārījumu pagatavo sekojoši: 1 glāze skuju novāra 30min 1l ūdens. Nostādina 1.5st. Ielej siltā, jau sagatavotā vannā. Vannojas 10-15 min. Ūdens temperatūrai vannā ir jābūt tādai, lai justos komfortabli.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.